Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » На автошляхах області працюють ремонтні бригади

На автошляхах області працюють ремонтні бригади

Упродовж нинішнього тижня, ремонтні бригади наших підприємств-підрядників активно працюють на головних транспортних артеріях області аби забезпечити безпечні умови руху. Виконують аварійні роботи з ліквідації деформацій дорожнього покриття на таких автошляхах державного значення:

  • М-07 Київ – Ковель – Ягодин;
  • М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече;
  • Н-17 Львів – Радехів – Луцьк; 
  • Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне;
  • Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі – Любешів – Дольськ;
  • Р-15 Ковель – Володимир – Червоноград – Жовква.

Наразі дорожники використовують холодні асфальтобетонні суміші. Коли стабілізується погода і підвищиться температура повітря – працюватимуть з гарячим асфальтобетоном.

Коливання температури повітря, перезволоження дорожнього полотна, висока інтенсивність руху , зокрема великовагового транспорту, та інші чинники негативно впливають на стан шляхів, міжремонтний термін яких давно минув.

Йдеться про ті ділянки доріг, які через початок повномасштабної війни так і не дочекались капітального чи поточного ремонту. Зношене дорожнє покриття на таких відтинках стрімко руйнується.

Протяжність мережі автодоріг державного значення в межах Волині становить  1791 км. Сотні кілометрів волинських шляхів вдалось відновити у період, коли функціонував Державний дорожній фонд. Якби не збройна агресія рф, масштаби ремонтів з кожним роком лише б зростали, адже галузь стабільно фінансувалась. А десятки літ до того так званий «ямковий» ремонт був єдиним видом робіт, які проводились на більшості шляхів області, оскільки кошти на дорожнє господарство спрямовувались за залишковим принципом і їх завжди бракувало. Відтак значна частина шляхів потребують невідкладних ремонтів і продовжують руйнуватись. І це не лише, територіальні дороги, яких в області 1040 кілометрів, а ще й чимало ділянок шляхів зі статусом міжнародних, національних та регіональних.

На незадовільний стан окремих відтинків доріг небезпідставно нарікають водії, скарг стає дедалі більше. Однак, з огляду на ситуацію в країні, ремонтів немає і найближчим часом їх марно чекати. «Ямковий» ремонт досі лишається єдиним способом підтримати дороги в проїзному стані і запобігти їх подальшому руйнуванню.

Втім, і на експлуатаційне утримання доріг, у рамках якого «латаємо ями», фінансування наразі відсутнє, підрядні підприємства, розуміючи всю складність обставин, працюють за власні кошти. Такі роботи проводяться насамперед на дорогах за важливими логістичними маршрутами перевезення експортних і гуманітарних вантажів та на евакуаційних напрямках.

Просимо водіїв з розумінням ставитись до ситуації, бути обачними на автошляхах, обирати безпечну швидкість та зважати на стан дорожнього покриття.