Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Про Службу » Історія Служби

Історія Служби

Для поліпшення якості, ремонту та утримання доріг державного значення та більш раціонального розподілення мережі доріг між експлуатаційними дорожніми господарствами наказом Міністра будівництва та експлуатації автомобільних доріг Української РСР від 29.12.1970р. № 365 „Про організацію Десятого упрдору і часткову зміну мережі доріг упрдорів та облавтодорів”        1 січня 1971 року в місті Луцьку утворено Десяте експлуатаційне лінійне управління автомобільних доріг (Десятий упрдор) з підпорядкуванням йому шести дорожньо-експлуатаційних дільниць та дорожніх ремонтно-будівельних управлінь.

Десятий упрдор був основною (первинною) ланкою управління магістральними дорогами, протяжністю 827,2 км, являв собою єдиний виробничо-господарський комплекс і знаходився у складі та безпосередньому підпорядкуванні Республіканського об’єднання по будівництву, ремонту і експлуатації магістральних автомобільних доріг „Укрмагістраль” Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР.

Всі дороги місцевого значення на той час обслуговувались підрозділами „Волинського облавтодору”.

Протягом свого існування Десятий упрдор зазнав неодноразових структурних змін, в результаті яких до його складу приєднувались нові дорожньо-експлуатаційні дільниці або вони передавались в підпорядкування іншим дорожнім підприємствам.

Станом на 1 січня 2000 року до складу Десятого упрдору входило 4 структурні одиниці: ДЕД № 866 (м.Ковель), ДЕД № 867 (м.Володимир-Волинський), ДЕД № 868 (м.Луцьк) та ДЕД № 609 (смт.Маневичі), силами яких обслуговувалось 746,5 км автомобільних доріг державного значення.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000р. № 420 та наказу Міністерства транспорту України від 28.03.2000р. № 121 про структуру управління дорожнім комплексом України, в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі були створені Адміністрації автомобільних доріг з передачею на їх баланс мережі автомобільних доріг загального користування і покладенням на них функцій замовника усього комплексу дорожніх робіт.

У зв’язку з цим Десятий упрдор в установленому порядку ліквідований, на його базі створено Адміністрацію автомобільних доріг у Волинській області.

Відокремлені підрозділи упрдору реорганізовані в самостійні державні підприємства з покладанням на них функцій підрядника по виконанню робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автодоріг загального користування, мостів та штучних споруд на них на контрактній основі. Ці підприємства увійшли до складу Волинського об’єднання дорожніх державних підприємств „Волинський облавтодор”, яке здійснювало координацію діяльності підприємств, що входили до його складу, з метою виконання покладених на них функцій без права втручання в їх поточну господарську діяльність.

Згідно з Указом Президента України від 08.11.2001 р. № 1056 „Про заходи щодо підвищення ефективності управління дорожнім господарством України” утворена Державна служба автомобільних доріг України (  (Укравтодор), як центральний орган виконавчої влади та головний розпорядник коштів державного бюджету, що спрямовуються на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування.

В зв’язку з цим наказом Укравтодору від 15.03.2002р. № 113 «Про зміни в організаційній структурі Державної служби автомобільних доріг України» та згідно з Свідоцтвом про державну перереєстрацію суб’єкта господарювання від 30.04.2002р., виданого виконавчим комітетом Луцької міської ради, Адміністрація автомобільних доріг у Волинській області перейменована в Службу автомобільних доріг у Волинській області.

Служба автомобільних доріг у Волинській області  є державною організацією, що належить  до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор), яке відповідно до Указу Президента України  від 13.04.2011 № 456/2011 "Про Положення про Державне агентство автомобільних доріг України" є правонаступником Державної служби автомобільних доріг України.

Станом на 1 січня 2017 року у віданні Служби автомобільних доріг у Волинській області перебувала мережа автодоріг загального користування протяжністю 6195,3 км, з них 1824,3 км – автодороги державного значення,  4371,0 км – місцевого. На автодорогах розміщено 388 мостів та шляхопроводів, протяжністю 8348 погонних метрів, 4955 штук залізобетонних водопропускних труб, загальною довжиною 68 281п.м., автопавільйонів 1166, придорожніх  насаджень 1852,2 км,  майданчиків для зупинок автомобілів 1682 шт., та інші інженерні споруди. 

В подальшому відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.10.2013р. №759-р "Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення", наказу Державного агентства автомобільних доріг України від 10.11.2017 р. № 416 "Про передачу об'єктів права державної власності", розпорядження Голови Волинської обласної  державної адміністрації від 11.12.2017р. № 619 "Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Волинської обласної державної адміністрації" автомобільні дороги місцевого значення, що були у віданні Служби автомобільних доріг у Волинській області, в установленому порядку передані Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської облдержадміністрації.

Станом на 01.01.2023 року Служба автомобільних доріг у Волинській області є балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування державного значення – міжнародних, національних, регіональних та територіальних, загальною протяжністю 1790,8 км.

Наказом Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України від 31 березня 2023 року № Н-119 Службу автомобільних доріг у Волинській області перейменовано у Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області .